promosyon
İstanbul Promosyon
Mart 23, 2016
reklam
Reklam Ajansı
Mart 29, 2016

Sosyal Medya Yönetimi

sosyal medya yönetimi

Dijital dünyada kendinize kurumsal bir yer edinmenizin ve oluşturacağınız kurumsal kimliğinizin en önemli noktalarından biri de sosyal medya platformlarında insanların sizi nasıl tanıyacağı. İnternet kullanıcıların çok büyük bir oranı aynı zamanda sosyal medya kullanıcısıdır ve bir çok firmayı sosyal medya üzerinden takip derler. Ancak bu büyük oranın çok azı sosyal medyayı atlayarak size ulaşmayı tercih eder.

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi, kurumsal kimliğin dijital dünyada kullanıcılarla buluştuğu en önemli konudur. Sosyal medya platformlarının kullanılma oranları ve kullanılış yoğunluğu dikkate alındığında, bir çok firma ve işletme için kullanıcılarla buluşma noktasından ziyade harika bir reklam pazarı konumundadır.

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi, kurumsal kimlikle uyumlu olduğu kadar, sosyal medya kimliği ile de uyumlu olmalıdır. Sosyal medya yönetimini kurumsal kimliğinizle hedef kitleniz arasındaki en büyük köprü olarak nitelendirebiliriz. Bu köprüyü oluştururken tabii ki öncelikli olarak kurumsallığınızı koruyacak ama aynı zamanda mümkün olduğunca da sosyal medya kullanıcıların dikkatini çekecek bir yapı oluşturmalısınız. Aslına bakarsanız en iyi sosyal medya yönetimi, kurumsallıktan ziyade tamamen sosyal medya kullanıcıların dikkatini çekebilecek bir yapı oluşturup, bu yapıyı kurumsal kimliğinize yönlendirilerek oluşturulur.

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi ile ilgili yaşadığınız bölgede bir çok sosyal medya uzmanının olduğuna eminiz ama zaten dünya genelinde sosyal medya hesabı olan herkes bu konunun uzmanı. Kendince tabii ki. Gerçekten geri dönüş sağlamanızı ve başarılı bir sosyal medya yönetimine kavuşmanızı sağlayacak yönetimler, ciddi grafik tasarım alt yapısı ve reklam tecrübesi gerektirir. Aslında bakarsanız gerçekten bir sosyal medya yönetimi hizmeti almak istiyorsanız ciddi bir bütçe ayırmalısınız. Aksi halde düşük bütçelerle yaptıracağınız sosyal medya yönetimleri sizin kendinize ait olan kişisel sosyal medya hesabınızdan çok da farklı olmayacaktır.

sosyal medya yönetimi

Derin Fikir Reklam Ajansı olarak sosyal medya yönetimi hizmetlerimizde iki hususa dikkat çekmek istiyoruz. Bunlardan birincisi sosyal medya yönetimi hem şirket hemde firma için ciddi altyapı hazırlığı gerektirir. Bunun için firmamızında sosyal medya alt yapısını sıfırdan profesyonelce oluşturmak olmazsa olmaz hizmetler arasında. İkinci husus ise, firma yetkilisi kesinlikle ve kesinlikle Derin Fikir Reklam Ajansı bünyesinden sosyal medya yönetimi eğitimi almalıdır. Bu şekilde sosyal medya yönetimi daha profesyonel ve daha kurumsal bir hal alırken aynı zamanda da daha başırılı bir çizgide yürütülmeye başlanmış olur.

 

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya yönetimi yapan ajanslar, sosyal medya yönetim, reklam ajansı, derin fikir, sosyal medya.