Dijital Ajans Hizmeleri

 

Dijital ajans hizmetleri konusuna girmeden önce, tüm reklamların altında yatan ve değişmeyen ana özelliği hatırlamakta fayda var. Tasarlanan, kurgulanan, üretilen ve kullanıcıya ulaştırılan tüm reklamların temel amacı, insanların reklamda belirtilen ürün, marka, fikir v.b. (reklamda ne satılmak isteniyorsa) benimseyerek, kulaktan kulağa yayılmasını sağlamaktır. Yani başarılı bir reklam, insanlar tarafından konuşulan, bahsedilen ve doğal olarak da zincirleme bir şekilde etki alanını büyüten reklamdır. Bu ana temeli kriterlendirdiğimizde ise, en kısa zamanda en fazla kitleye ulaşarak yayılan reklamlar, tam anlamı ile istenileni veren, müşteri beklentisini karşılayan ve amacına ulaşan reklamlardır.

 

Zaman ve teknoloji hızla gelişiyor, günümüzde yaşadığıız dünyanın bundan 15 yıl öncesi ile hiçbir alakası yok. Bunun en büyük nedeni de tabii ki internetin ve haliyle dijital dünyanın hayatımıza girmesi ve kullanım alanını kat be kat arttırmış olması. Dijital dünyanın yapısı itibari ile reklam ve pazarlama alanına muhteşem uyumlu olması, iş ve reklam dünyasının bu dünyayı satış ve pazarlama politikalarına


uyarlamaları çok da uzun sürmedi. Sonuç olarak da reklam ajansları dijital ajans hizmetleri adı altında yeni bir bölüm açmaya ve bu konuda tecrübeye bağlı olarak uzmanlara ihtiyaç duymaya başladı.

 

Reklam dünyası için son yıllarda karşılaşılan bu durum, aslında artı yönde bir geri dönüş yarattı. Hem reklam dünyası hem de kurumsal firmalar için. Bundan 20 yıl öncesini düşündüğümüzde global reklam dünyası belirli sayıdaki TV kanalları, radyolar, gazeteler açık hava reklamlarından ibaret kısır bir döngü içerisindeydi. Ancak şimdi kıyaslanamayacak kadar geniş bir alanla beraber fırsat eşitliği de ön plana çıkıyor. Yakın zaman içerisinde sadece dijital dünyadaki sosyal medya platformlarını kullanarak, minik ev çalışmalarından uluslararası boyutlara ulaşan bir çok kişi ve kar marjını kat be kat katlayan firmalara rastlamamız mümkün.

Yaratıcılık, hız ve konusunda sürekli gelişen dinamik ekibi ile Derin Fikir Digital Group ailesi olarak bizler, sizlere dijital hizmetler başlığı altında;


Yazılım

Mobil

SEO

Viral Marketing

Sosyal Medya

ve

Web hizmetlerinde çözüm ortağınız olabiliriz.