Ekibiniz / Ajansınız / Projeniz için Akıllı SEO Hedeflerini Nasıl Ayarlıyorsunuz?

Kadıköy Web Tasarım
Kadıköy Web Tasarım
Mayıs 7, 2018
Markalar Neden Video Pazarlama Kullanıyor?
Markalar Neden Video Pazarlama Kullanıyor?
Haziran 4, 2018

Ekibiniz / Ajansınız / Projeniz için Akıllı SEO Hedeflerini Nasıl Ayarlıyorsunuz?

Ekibiniz / Ajansınız / Projeniz için Akıllı SEO Hedeflerini Nasıl Ayarlıyorsunuz?

Mevcut SEO hedeflerinizin kuruluşunuz için en uygun olduğuna emin misiniz? Hem şirket hedeflerinize hem de pazarlama hedeflerinize bağlı kalmanın yanı sıra, iyileştirmek için çalışabileceğiniz belirli, ölçülebilir ölçümler sağlamaları son derece önemlidir. Ekibiniz için doğru SEO hedeflerini nasıl belirleyeceğinizi özetliyor ve farklı işletmelerin bununla ilgili neler yapabileceğine dair iki örneği paylaşıyor.

Video Transkripsiyonu

Bu hafta SEO hedefleri, akıllı olanları nasıl ayarlayacağınız, bunlara karşı sizin ilerlemenizi nasıl ölçeceğiniz, bu hedefleri kurumunuzun geri kalanı için nasıl yükselteceğiniz, böylece insanların SEO’ya gerçekten alışmaları hakkında sohbet ediyoruz.

Bu büyük bir meydan okuma. Bu alanda konuştuğum pek çok insan temel olarak “SEO ekibimiz için hedeflerin doğru olanları tam olarak nasıl ayarlayacağımızdan emin değilim” dedi. Google’ın SEO yönlendirmeleri için anahtar kelime düzeyindeki verileri eline geçirmesinden sonra özellikle tehlikeli bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Dolayısıyla, ücretli aramadan, bu tıklamanın bu anahtar kelime üzerinde olduğunu görebilir ve bu sayfaya trafik gönderebilir ve ardından bundan sonra nasıl işlediğini görebilirsiniz. Organik aramada artık bunu yapamazsınız. Birkaç yıldır bunu başaramadınız. Bu kaldırma nedeniyle, SEO için yatırım getirisini kanıtlamak gerçekten zor oldu. ROI’yi kanıtlamak için önümüzdeki bir Beyaz Tahtaya konuşacağız. Ancak, burada, ölçülebilir, izlenebilir ve akıllıca iş hedeflerine, örgütün hedeflerine akıllıca ulaşan bazı akıllı SEO hedeflerine nasıl ulaşacağınıza odaklanalım.

Nereden başlamalı:

Yani, ilk şey, gördüğüm ilk sorun, çok sayıda insanın burada başlamasıdır, bu mantıklı bir fikir gibi gözüküyor, ama aslında korkunç bir fikir. SEO hedeflerinizle başlama. SEO ekibiniz bir araya geldiğinde veya danışmanlarınızla bir araya geldiğinizde, ajansınız SEO hedeflerinin ne olması gerektiği ile başlamayın.

 • Şirket hedefleriyle başla. Bu, şirketimizin bu çeyrekte veya bu yıl ya da bu ayda gerçekleştirmeye çalıştığı şey.
 • Pazarlama hedefleri. Buradan oraya, pazarlamanın bu şirket hedeflerine nasıl katkıda bulunacağına gidin. Yani eğer şirket satışları artırma hedefine sahipse, pazarlama işi nedir? Pazarlamanın işi dönüşüm hunisini iyileştiriyor mu? Dönüşüm hunisinin tepesine daha fazla trafik mi geliyor? Siteye zaten daha fazla trafik getiriyor mu, ancak yeniden kazanılmalı mı? Bu pazarlama hedefleri doğrudan şirket hedeflerine bağlanmalıdır, böylece organizasyondaki herkes ve herkes açıkça görülebilir: “Pazarlamanın yaptıklarını yapıyoruz.”
 • SEO hedefleri. Daha sonra, işte SEO bu pazarlama hedeflerine nasıl katkıda bulunuyor. Bu nedenle, hedef, bahsettiğimiz gibi, huninin en üst kısmına giden trafiği artırıyorsa, örneğin, SEO, hedeflemelerinde çok geniş olabilir. İnsanları geri getiriyorsa, anahtar kelime hedeflemenizde çok daha dar olması gerekir.
 • Ölçmek ve geliştirmek için belirli metrikler. Bu SEO hedeflerinden, ölçmek ve iyileştirmek için belirli metriklerin sonucunu alabilirsiniz.

Ölçülebilir hedef metrikleri

Yani buradaki liste tam burada. Çok uzun değil. SEO dünyasında, doğrudan doğruya ölçebileceğimiz pek çok şey yoktur. Öyleyse ölçülebilir hedef metrikleri gibi şeyler olabilir …

1. Sıralamalar. Hangi üç şekilde ölçebiliriz. Onları küresel, ulusal veya yerel olarak ölçebiliriz. Bunları ayarlamak için seçebilirsiniz.

2. Organik arama ziyaretleri. Yani bu sadece organik aramadan gönderilen ham trafik olurdu.

3. Markalı olmayan aramaya karşı markalı aramaya da ayırabilirsiniz. Ancak, ödemeli olduğundan çok daha zorlayıcı çünkü anahtar kelime verisi yok. Bu nedenle, “Bu sayfaların, markalı olmayan arama trafiği alması muhtemel olan sayfalara karşın, bu sayfaların markalı arama trafiği alması olasıdır.” Şeklinde ima edilen veya çıkarılan bir model kullanmamız gerekiyor.

İyi bir örnek, çoğu markanın ana sayfasının, öncelikle markalı arama trafiğini elde etmesinin en muhtemel nedenidir; oysa kaynak sayfaları, blog sayfaları, içerik pazarlama stili sayfaları, çoğunlukla markalanmayacaktır. Böylece uygun gördüğünüz gibi uygun şekilde kilo alabilirsiniz.

Sıralamanızı izlemek çok önemlidir, çünkü bu şekilde hangi sayfaların markalanmamış sorgularda gösterileceği, hangi sayfaların markalanmamış sorgularda gösterildiğini görebilir ve daha sonra markalı arama modellerine göre markalı olmayan arama ziyaretlerine göre oldukça güzel modeller oluşturabilirsiniz. açılış sayfaları trafik alacak.

4. SERP mülkiyeti. Dolayısıyla, arama sonuçlarında itibarımızdaki fikirler. Bu aslında, belirli bir sorgu için gelen arama sonuçlarının sayfasına ve sonuçların ne olduğuna bakmaktır. Sevmediğiniz ve istemediğiniz şeyler ve gerçekten istediğiniz şeyler olabilir ve başarı ve başarısızlık doğrudan SERP’deki sıralamalarla ölçülebilir.

5. Arama hacmi. Bu nedenle, markasının marketteki yakınlığını ve itibarını geliştirmeye çalışan ve iyi bir metrik olan markalı arama miktarını artırmaya çalışan kişiler için, Google Eğilimler veya Google AdWords kampanyası  gibi bir şey .

6. Bağlantılar ve bağlantı metrikleri. Böylece zaman içindeki bağlantıların büyümesine veya küçülmesine bakabilirdiniz. Bunu, bağlantı oluşturan kök alan adlarının sayısı, toplam bağlantı sayısı gibi şeylerle ölçebilirsiniz. Yetki veya spam metrikleri ve bunların nasıl dağıtıldığı.

7. Yönlendirme trafiği. Ve son olarak, ancak en önemlisi, çoğu SEO kampanyası, özellikle de bağlantılara odaklanan veya sıralamaları iyileştirenler, inşa edilen bağlantılardan referans trafiği de gönderecek. Dolayısıyla, yönlendirme trafiğini ve bu yönlendiricilerin neler olduğunu ve SEO niyetiyle bağlantı kurduğunuz sayfalardan gelip gelmediklerini izleyebilirsiniz.

Bu nedenle, tüm bu ölçümleri alarak, pazarlama ve şirket hedeflerinizle eşleşen, seçtiğiniz SEO hedeflerine uygulanması gerekir. Bunu açıklamak ve göstermek istedim, sadece açıklamak değil, ölçtükleri şeyden çok farklı iki örnekle göstereceğim.

Örnek bir

Yani, ilk olarak, Taft Boots, Instagram’da bana deli gibi reklam veriyorlar. Görünüşe göre yeni botlara ihtiyacım var.

 • Çevrimiçi satışları büyütün. 2018 için büyük şirket hedeflerinin “çekirdek ABD müşterileri için çevrimiçi satışlar artırdığını, bu nedenle demografik ve psikografiklerin zaten% 30’lara ulaştıklarını” söyleyelim.
 • Dönüşüm hunisi web sitesinin trafiğini% 50 artırın. Yani pazarlama Pekala, ne biliyorsun?” Diyor Orada bunu şekillerde demet, ama biz huninin üst üzerinde satış dönüşür nasıl görebilirsiniz çünkü bunu yapmak için elimizden geleni fırsat huninin üst büyümeye olduğunu düşünüyorum zaman ve% 50’lik bir büyüme hedefleyeceğiz. ” Bu harika. Bu çok ölçülebilir, eyleme geçirilebilir SEO hedeflerine dönüşebilir.
 • Organik arama ziyaretlerini% 70 büyütün. Diyebiliriz ki, “Tamam, arama% 50 büyümenin büyük bir miktarına katkıda bulunacağını biliyoruz. Yani yapmak istediğimiz şey arama trafiğini% 70 artırıyor. Bunu nasıl yapacağız? Dört tane var.” farklı planlar.
  • C. Blog içeriğimizi , kalitemizi ve miktarımızı artıracağız .
  • B. Daha iyi, daha iyi optimize edilmiş, iyi aramaları hedefleyen yeni ürün sayfalarıoluşturacağız .
  • C. Bazı büyük içerik parçalarıyla yeni bir kaynak bölümü oluşturacağız .
  • D. Biz gidiyoruz bizim bağlantı profili ve Domain Authority geliştirmek .”

Şimdi, “Bir dakika bekle. Rand, burası oldukça yaygın bir SEO metodolojisi.” Diyebilirsiniz. Evet, ancak çoğu kez bu, doğrudan iş hedeflerine bağlı olmayan pazarlama hedefleriyle doğrudan bağlantılı değildir. SEO olarak başarı elde etmek istiyorsanız, size yatırım yapmaya devam etmek için insanları ikna etmek istersiniz, bu işi yapmaya devam etmek istersiniz ya da bu konsültasyona iştirak etmek zorundasınız.

Bunlardan, “Tamam, her biri için, onu nasıl ölçebiliriz?” Diyebiliriz. İyi…

 • A. İçerik miktarı ve arama ziyaretleri / parçası. Blog içeriği, ürettiğimiz içerik miktarı, bu parçaların her birinin ürettiği arama ziyaretleri ve dağıtımın ve ortalamaların ne olduğu ile ölçülebilir.
 • B. Sıralamalar ve organik trafik. Ürün sayfalarını ve hedeflerimize ulaşıp ulaşmadığımızı ölçmenin harika bir yoludur.
 • C. Büyüme, sıralamalar ve trafiği bağlayın. Yeni kaynaklar bölümünü ölçmek için harika bir yol.
 • D. Kök etki alanlarının ve DA dağıtımının ve belki de Spam Puan dağılımının bağlanması. Bağlantı profilimizi geliştirip geliştirmediğimizi ölçmek için harika bir yol.

Tüm bunlar, bu büyük resmi hedef, temelde ana sayfa olmayan ve dönüşüm hunisine katkıda bulunan markasız sayfalara yapılan arama ziyaretlerinin katkısıyla ölçülecek. Bu yüzden burada akıllı bir amaç ve sistem yaratmak için bir metodolojimiz var.

Örnek iki

Başka bir örnek, tamamen farklı, ama bunu deneyelim çünkü birçok insanın e-ticaret sayfalarını, ürün dışı ürünleri birbirine bağlamasında sorun yaşadığını düşünüyorum. Bu yüzden Book-It Tiyatrosu’nu kullanacağız. Seattle bölgesinde bir tiyatro grubu. Seattle Center House’un altındaki alanı alan olarak kullanıyorlar. Temelde popüler kitapları ve edebiyatları alıp oyunlara dönüştürecekler. Onları senaryolara uyarlar ve daha sonra performansları sergilerler. Oldukça iyi. Birkaç gösteriye gittik, Geraldine ve bende ve biz onlardan gerçekten hoşlanıyoruz.

Yani hedefleri – Bunu yapıyorum, aslında onların hedefleri olup olmadığını bilmiyorum – ama diyelim ki …

 • Seattle bölgesinin dışından tiyatro seyircileri çekin. Yani, turistleri ve eleştirmenleri, sadece yerliler değil, markalarını genişletmek istedikleri için insanları vurmak istiyorlar.
 • LA, Portland, Vancouver, Minneapolis – 4 ana coğrafyada kitlelere ulaşın. Dolayısıyla, “Ne biliyorsunuz?” Diye karar veriyorlar. Dört anahtarlık coğrafyada bu konuya katkıda bulunabiliyorlar ve işte burada bir çok çabaya odaklanacağız – PR çabaları, sosyal yardımlar, çevrimdışı medya ve SEO. Dört ana coğrafya Los Angeles, Portland, Vancouver ve Minneapolis. Bunların doğru seyircileri çekebildiğimiz iyi tiyatro kentleri olduğunu düşünüyoruz. “

Peki SEO’lar olarak ne yapacağız? SEO’lar olarak, bununla neyin eşleşeceğini daha iyi anlayabiliriz.

 • Bu bölgelerden gelen trafiği Book-It Theatre’in sayfalarına ve şovumuzun incelemelerine yönlendirin. Yani sadece sitemizdeki içerik değil. İnsanları bizi eleştiren diğer eleştirmenlere ve basınlara yönlendirmek istiyoruz.
  • C. Yani bazı coğrafi açılış sayfaları oluşturacağız , belki bu şehirlerin her birinden insanlar için bazı özel teklifler.
  • B. Biz tanımlamak için gidiyoruz üçüncü taraf incelemelerini ve umarım yorumlar yazacak eleştirmenler olsun ve biz bu kimliği gidip denemek ve onlara trafik ediyoruz.
  • C. Aynı şeyi blog gönderileri ve gayri resmi eleştirmenler ile de yapacağız .
  • D. Biz gidiyoruz biz uyarlayarak kitapların etrafında bazı içerik sayfaları oluşturmaktrafik umuduyla, bundan Tüm ABD’yi bizim sayfalara ve umarım bizim göstermek için, bu kitaplar ilgileniyor.

Yani bunların her birini ölçmenin yolları vardır.

 • A. Yerelleştirilmiş sıralamalar veya bir dizi başka sıralama izleme aracı. Coğrafi bölgelere göre yerel sıralamalar oluşturabilirsiniz. “Vancouver, British Columbia’daki sıralamaları izlemek istiyorum. Los Angeles’tan, California’daki sıralamaları izlemek istiyorum.” Bunlar Washington, Washington’da gördüğünüzden farklı görünebilir.
 • B. Üçüncü taraf incelemeleri için yerelleştirilmiş sıralamalar ve yönlendirmelerden ziyaretler yapabiliriz. 
 • C. Üçüncü taraf blog gönderileri için yerelleştirilmiş sıralamalar ve yönlendirmelerden ziyaretler yapabiliriz.
 • D. Yerel ve ulusal sıralama, organik ziyaretler. Bu Book-It içerik sayfaları için elbette yerel ve ulusal sıralamalarımızı ve organik ziyaretlerimizi takip edebiliriz.

Bunların her biri ve bir bütün olarak, Seattle dışı bölgelerdeki arama ziyaretlerinin katkısı, bu yüzden Seattle veya Washington Eyaletini analitiklerimizden çıkarabiliriz ve şunları görebiliriz: Buradan ne kadar trafik aldık? Geçen yıldan fazla mıydı? Bilet satış dönüşüm hunisine ne katıyor?

Bu akıllı hedefleri oluşturursanız ve bunları doğru bir şekilde ölçüyorsanız ve bunları şirket ve pazarlama ekibinin yapmaya çalıştığı şeyle hizalarsanız, gerçekten özel bir şey inşa edebilirsiniz. Ekiplerin geri kalanından harika bir şekilde faydalanabilirsiniz ve SEO’nun değerini, daha önce buna inanamayan insanlara bile gösterebilirsiniz.