Görsel medya

 

Medya kanallarının en etkili bölümünü oluşturan görsel medya, çoğu zaman hem işitsel hem de yazılı medyayı bir araya getirir. Görsel medyadan kastımız fotoğraflar veya görsellerden ziyade tam anlamı ve bütünü ile videolar. Geçmiş yıllarda çok pahalı bir medya mecrası olan görsel medya, gelişen teknoloji sayesinde hem etki alanını genişletmiş, hem de maliyet rakamlarını çok fazla azaltmayı başarmıştır. Özellikle internet kullanımın artışı ile ortaya çıkan dijital ajans kavramı ile birlikte görsel medya, kullanıcı ile olan ilişkiyi ve etki oranını arttırdığı gibi aynı zamanda bu sürecin hızlı olmasını da mümkün kılar.

 

Bazı istisnalar dışında büyük bir genelleme ile görsel medyanın yazılı medyadan çok daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Yazılı medya araçlarını kullanan insanların sayısı hem çok az hem de yazılı medyadan faydalanma süreleri çok azdır. Ama görsel medya araçlarını hemen hemen hayatımızın her alanında görebiliriz. Peki, görsel medyayı kullanan bu kadar kişi varken, insanlar size ait olanı nasıl fark edecekler?


Dijital medyanın gücü de işte tam olarak burada ortaya çıkıyor. İnternet kullanımın artması ile birliklte kısıtlı bir kısır döngüden çıkan medya iletişim kanalları ile birlikte artık bir çok teknik ve yöntemle büyük kitlelere hitap edebilirsiniz. Size başarıyı getirecek yöntemler ise yaratıcılık ve farklılık kavramlarının altında yatıyor. Derin Fikir Digital Group ile birlikte sizlerde görsel medyayı kendi lehinizde kullanabilirsiniz.

 

Görsel medya ile ilgili daha fazla bilgi almak ve çözüm ortaklarımızdan biri olmak için 0216 504 11 09 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir veya da reklam@derinfikir.com adresine mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.