web tasarım
En Çok Kullanılan Web Sitesi Altyapısı
Nisan 27, 2016
Ataşehir promosyon ürünü
Ataşehir Promosyon Ürünleri
Mayıs 5, 2016

İstanbul Reklam Ajansı

İstanbul Reklam Ajansı

İstanbul reklam ajansı seçeneklerinin ve sektördeki diğer alternatiflerin en yoğun ve en çok olduğu şehir konumunda. Sektörün ne kadar geniş kapsamlı olduğunu düşünürsek, bir çok şirketin belirli işlemleri para parça yaptırarak daha fazla efor sarf ettiğini söyleyebiliriz.

İstanbul Reklam Ajansı

İstanbul reklam ajansı

İstanbul Reklam Ajansı

İstanbul reklam ajansı seçenekleri içerisinde, reklam ajansları seçeneklerine bakarken kapsam ve içeriklerine dikkat etmek çok önemli. Reklam ajansı başlığı altında yapılan bir çok farklı iş var. İşte, özellikle bu noktada orta ve büyük ölçekli işletmelerin en çok sıkıntı yaşadığı problemler ortaya çıkıyor. Aslına bakarsanız bir çok işletmenin aradığı ajans konsepti, tüm medya işlerini ‘a’dan ‘z’ye halledebilecek yapıya sahip bir ajans. İşte, bu noktada aradığımız ve kullanmak istediğimiz doğru terim veya kelime de, ‘tam ajans hizmeti’ olmalı.

İstanbul Reklam Ajansı

Tam ajans hizmeti verebilen İstanbul Reklam ajansı seçenekleri bir çok farklı ile göre biraz daha fazla diyebiliriz. Hatta tam ajans hizmeti verebilen reklam ajanslarının bir kaç istisna dışında sadece İstanbul’da yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak konu orta ve büyümeyi düşünen küçük ölçekli firmalara geldiğinde, tam ajans hizmetinden çok dijital ajans hizmetini tam anlamıyla verebilecek reklam ajansları daha fazla ön plana çıkıyor. Peki nedir dijital ajans hizmetleri? Dijital ajans hizmetlerini çok fazla detaylandırabilir ve açabilir ama 6 ana başlık altında toplamak yeterli olacaktır. Bu başlıklar; yazılım, mobil, seo, viral marketing, sosyal medya, arayüz ve web hizmetleri…

İstanbul Reklam Ajansı

Yazılım hizmeti

yazılım hizmeti

Aklınıza gelebilecek (iletişim ana temalı) tüm o elektronik aygıt veya makinelerin sadecce belirli bir görevi veya belirli bir istenilen amaca göre hareket etmesi için yönlendirilmelerine yazılım hizmeti diyebiliriz. Peki, işletmeler bu hizmetlerin hangi bölümlerini ağırlıklı olarak kullanabilirler ve Derin Fikir Reklam ajansı bünyesinde bu hizmetten nasıl yararlanabilirler? Bu soruya cevap alırken ana ağırlıklı düşünmemiz gereken nokta iletişim. Yani yapılacak olan yazılımlar hem sizin şirket içinde ki haberleşmenizi veya da daha çok kullanılan ve tercih edilen olarak da insanların, dış dünyada yaşayan ve hedef kitlenizi oluşturan topluluğun size daha rahat ve daha kolay ulaşmasını sağlamak için olabilir. Ayrıca bir başka püf nokta ise, o insanların sizi tercih etmesini, size ulaşmasını ve de onların aklında kalmanızı sağlayacak yazılımlar hizmetleri olarak bu konuyu değerlendirebilirsiniz.

yazılım hizmeti

Doğru amaç ve doğru hedef istikametinde yapılan projeler ve yazılımlar, her zaman artı yönde olumlu geri dönüşler sağlar. Yani yazılım hizmeti almadan önce, ne için yazılım hizmeti alınacağı ve nasıl bir sonuç almak için yapılacağı hizmet alacak olan şirketler tarafından tam olarak açıklanmalı ve kararlaştırılmalı. Bu şekilde karar kılınan ve istenilen yazılımların her zaman büyük ölçüde geri dönüş sağladığı değişmez sonuçlardan biridir.

yazılım hizmeti

Mobil hizmetler

mobil hizmetler

Dijital ajans hizmetleri içerisinde yer alan bir başka uygulama da mobil hizmetler. Mobil hizmetler konusunda ağırlıklı olarak tercih edilen uygulamaların telefon uygulamaları olduğunu söyleyebiliriz. Şirketinizin içinde bulunduğu sektör veya yaptığı iş alanında, şirketinizin tercih edilmesini sağlayacak, diğer rakiplere oranla müşterilerinizin neden sizi tercih etmesi gerektiği sorusuna cevap verecek bir mobil uygulama bir çok şirket için çok önemlidir. Yazılım hizmeti gurubunda da değerlendirebileceği gibi, kapsam ve işlevine göre, mobil hizmetler apayrı bir dijital hizmettir.

mobil hizmetler

Seo Hizmeti

seo hizmeti

Türkçe karşılığı, ‘arama motoru optimizasyonu’ olan Seo (Search Engine Optimization) hizmeti, adından da anlaşılacağı gibi arama motoru optimizasyonu hizmetidir. Özellikle dijital dünyada kendinize yer edinmek ve müşterilerinizin dijital platformlar üzerinden size ulaşmasını sağlamanız için muhakkak almanız gereken yegane hizmet seo hizmetidir. Daha fazla açmak gerekirse konuyu, seo hizmeti aldığınızda (başarılı bir seo hizmeti) genel anlamda kullanıcıların arama motorlarında size ulaşması artık çok kolaylaşır. Hatta asıl amaç olarak direk nokta atışı cümleyi söylemek gerekirse; Sizin belirlediğiniz anahtar kelimeler arama motorlarında arandığı zaman insanlar direk olarak sizin sitenize ulaşacaklardır. Üstelik reklam veya sponsorlu etiketi olmadan.

seo hizmeti

Peki, seo hizmeti alındığında hizmetin başarılı olup olmadığını nasıl anlayabilir ve bu ne kadar zaman sürer? Derin Fikir Reklam Ajansı yaptığı seo çalışmalarında, uygulamaya başlamadan önce sizin belirlediğiniz anahtar kelimeler üzerinde bir araştırma yaparak, rekabeti ve rakip sitelerin çalışmalarını analiz eder ve size istenilen sonucun ne kadar zamanda olacağını net bir şekilde bildirir. Bu süre, sektörden sektöre ve de anahtar kelimelere göre farklılık göstermektedir.

seo hizmeti

Viral Marketing

viral marketing

‘Viral’ kelimesini duyduğunuzda ne kadar tanıdık geldiğini fark etmişsinizdir. Sanki hayatımızın bir parçası gibi değil mi? Oysa bundan yaklaşık 7-8 yıl önce bu kelimeyi duysanız hiç bir şekilde tanıdık gelmesi mümkün olmazdı, tanıdık gelmediği gibi de bunun bir reklam hizmeti olduğu da anlamazdık. Bir dijital hizmet olan viral marketing hizmeti, yayılış ve işleyiş bakımından bir virüse benzediğinden dolayı bu ismi almıştır. Ancak tabii ki o bir virüs değil.

viral marketing

Viral marketing hizmetinden nasıl bir fayda sağlayabiliriz? Viral reklamlar genelde video türünde olur ve tamamen sosyal medya platformlarının kullanıcı yapısına uygundur. Sosyal paylaşım sitelerinden kastımız, hemen hemen tamamı diyebiliriz. Ancak kullanıcı videoyu izlerken reklam videosu olduğunu bilmeden izler ve viral reklam olmasının en önemli özelliği de budur zaten. Kullanıcılar reklam videosu izlediklerinin farkında değildirler ve istenilen mesaj ve amaca uygun hareket ederler (tabii ki başarılı bir viral videodan bahsediyoruz). Viral marketing hizmeztinde en önemli olay, ‘fikir’dir.

viral marketing

Sosyal medya yönetimi

sosyal medya yönetimi

Dijital dünyanın büyüklüğü ve kullanım alanının genişliği bir yana, sosyal medya platformlarının hayatımızdaki yeri apayrı bir konu. Dijital dünyada hangi sektör ve hizmeti yapıyorsanız yapın, profesyonel bir sosyal medya yüzünüz olmadan her zaman eksik sonuç alacak ve daha fazla efor sarf ederek daha az geri dönüş alacaksınızdır. O yüzden sosyal medya yönetimi en önemli dijital hizmetlerden biridir diyebiliriz.

sosyal medya yönetimi

Dijital dünyada sizinle ilgili olan her şeye, kullanıcıları sosyal medya yönetimi sayesinde çekebilirsiniz. Profesyonel sosyal medya yönetimi hizmeti sayesinde planlı olarak yapılan tüm o reklamlar daha fazla kullanıcıya, daha hızlı ve daha çabuk bir şekilde ulaşır. Üstelik sosyal medya da kendinize kurumsal bir kimlik edinerek veya da kurumsal kimliğinizi sosyal medyaya uyarlayarak bunu yaparsınız.

sosyal medya yönetimi

Web tasarım hizmeti / Arayüz tasarımı hizmeti

web tasarım hizmeti

Tüm dijital hizmetleri açıkladık ama, dijital dünyada resmi bir adresimiz olmadan o dünyada kendimize nasıl yer edineceğimizden bahsetmedik. İşte bahsettiğimiz konu web tasarım hizmeti ve kullanıcı dostu arayüzler. Kurumsal kimliğinizi birebir yansıtan bir web tasarım hizmeti aldığınızda ve kullanıcı dostu arayüz tasarım hizmeti ile bu tasarımı tamamladığınızda, dijital dünyadaki en temel yeriniz, adresiniz tamamen oluşmuş demektir.

web tasarım hizmeti

Web tasarım hizmeti ve arayüz tasarımı hizmetlerini alırken, çıkacak olan sonuç hem sizin istediklerinizi yansıtmalı hem de kullanıcıların beklentilerini karşılayabilmeli. Yani bu iki denge kurulduğunda hizmet başarıya ulaşmış demektir.

arayüz tasarımı

Dijital ajans hizmetleri

Dijital ajans hizmetleri

Derin fikir Reklam Ajansı dijital hizmetleri tabii ki yukarıda anlatmaya ve açıklamaya çalıştığımızdan çok ama çok daha fazlası. Ancak işlev ne kadar uzun olursa olsun, detaylar ne kadar fazla olursa olsun, başarılı bir sonuca ulaşmak için tüm o detayların birer birer üzerinden geçilmesi gerekiyor. İstanbul Reklam Ajansı iletişim numarası 0216 504 11 09 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizlere ulaşmak için Ataşehir’de bulunan merkez ofisimize gelerek yüz yüze bilgi de alabilirsiniz.