Markalar Neden Video Pazarlama Kullanıyor?

Ekibiniz / Ajansınız / Projeniz için Akıllı SEO Hedeflerini Nasıl Ayarlıyorsunuz?
Ekibiniz / Ajansınız / Projeniz için Akıllı SEO Hedeflerini Nasıl Ayarlıyorsunuz?
Haziran 1, 2018
Dijital Ajanslar
Dijital Ajanslar
Haziran 7, 2018

Markalar Neden Video Pazarlama Kullanıyor?

Markalar Neden Video Pazarlama Kullanıyor?

Pazarlamacılar bugün videonun başarılı bir pazarlama kampanyasının kritik bir bileşeni olduğunu biliyor ve markalar ve tüketicilerden alınan veriler, bunun doğru olduğunu kanıtlıyor. Ortalama iş yayınlamaktadır 18 videolar her ay ve bu içerik tüketiciler tarafından destekli karşılanması – Halkın yüzde 85’i onlar 2018 yılında markalardan daha video içeriği görmek istiyorum demek.

Bu eğilim yavaşlamıyor; Aslında, video pazarlaması benimsemesinde artış görüyoruz. Video planlamasını kullanan şirketlerin yüzde 82’si video pazarlama harcamalarını 2018 yılında artırırken, video pazarlamayı henüz kullanmayan işletmelerin yüzde 65’i 2018’de başlamayı planlıyor.

Bu makalede, pazarlamacıların başarıyı yakaladıkları ve video pazarlamasını 2018 planınıza nasıl entegre edebileceğinizin bir anlık görüntüsü sunulmaktadır.

Pazarlamacılar video ile sonuçları nasıl görüyor?

Video, satış, saklama, müşteri deneyimi, müşteri eğitimi ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli pazarlama ve iş hedeflerini desteklemeye yardımcı olabilir. Bazı markalar video çabalarının YG’sini ölçmeyi zor bulmuş, ancak bu da değişiyor. Yönetim kurulu genelinde işletmeler dört ana hedefi desteklemek için video kullanıyor:

 • Web trafiğini artırma
 • Satış kazanmak
 • Kullanıcıları eğit
 • Destek yardımı sunun
 • Aşağıda bu stratejilerin her birinin ayrıntılarını, sonuçları gören gerçek şirketlerin örnekleri ile tartışacağız.

Web sitesi trafiğini artırma

Video, yeni web sitesi trafiği kazanmak ve ziyaretçileri bir sitede daha uzun süre tutmak için etkili bir araçtır . Markalar, tüketicileri bir web sitesine yönlendirmek için genellikle videoları sosyal medyada ve diğer içerik platformlarında tanıtıyor ve pazarlamacıların yüzde 76’sı, videonun yalnızca bunları yapmalarına yardımcı olduğunu belirtti.

Bu strateji ile sonuç gören firmalardan biri de Ana Depo’dır. Ev geliştirme markası, Facebook’ta göz alıcı videolar yayınlıyor, her videoda ürün sunuyor ve görüntüleyenlerin her ürünü daha fazla keşfedebilmesi için altyazıda bir web sitesi bağlantısı içeriyor.

Bu ilk ziyareti kazandıktan sonra, pazarlamacılar daha sonra ziyaretçilerin daha fazla bilgi edinmelerini ve sitelerinde daha uzun süre kalmalarını teşvik etmek için web sitelerinde video içeriği kullanıyor. Aslında, pazarlamacıların yüzde 80’i videonun sitelerinin bekleme süresini artırdığını söylüyor. Web sitesi videoları, kullanıcıları şu şekilde dönüştürebilir:

 • Bir marka hikayesi anlatmak
 • Müşteri referansını paylaşma
 • Ürünü kullanımda gösteriliyor
 • Ürünü kısa düşen rakiplerle karşılaştırmak
 • Temel özellikleri ve avantajları açıklamak
 • Sosyal medyadan yararlanarak web trafiğini artırmak için videoyu kullanabilirsiniz. Bu, daha sonra bu yayında ayrıntılı olarak inceleriz.

Anahtar öneme sahip: Videonuzu yalnızca web sitenize yapılan ziyaretleri artırmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel müşterileri daha uzun süre sitede tutmaya da teşvik etmek için sosyal medyada ve diğer platformlarda tanıtım yapın.

Yeni satışlar kazanmak

Satış ve pazarlama ekipleri, rakiplerinden öne çıkmak ve potansiyel müşterileri dönüştürmek için video kullanıyor. E-posta damlama kampanyaları ve dijital reklamlar, alıcının yolculuğu sırasında müşteri dokunma noktaları oluşturmak için yararlı araçlar olurken, videoların daha iyi bir hikaye anlatmasına yardımcı olan daha çekici ve dinamik bir medyadır. Bu nedenle, pazarlamacıların yüzde 76’sı videoların satışları artırmasına yardımcı olduğunu söylüyor. .

Flip tarafında, kullanıcıların yüzde 81’i bir markanın videosunun onları bir ürün veya hizmet satın almaya ikna ettiğini söylüyor ve kullanıcıların yüzde 69’u bir videonun onları bir yazılım veya uygulama parçası satın almaya ikna ettiğini söylüyor. Video, ürünleri metin ve fotoğraflarda gösterme ve tanıtma gücüne sahip, bu da satış sürecinde önemli bir araç haline getiriyor.

Bu işi iyi yapan bir şirket Blendtec . “Dünyanın En Gelişmiş Blender” sloganıyla şirket, “Will It Blend” video serisini web sitesinde tanıtıyor. Cep telefonları ve araba anahtarları gibi ağır iş nesnelerini karıştırıcılara döküyorlar ve marka vaatlerini desteklemek ve karıştırıcılarının kalitesini kanıtlamak için toz haline getirmeyi kaydediyorlar.

Web sitenizde ürün videoları barındırarak veya satışlarında kullanmak üzere satış ekibinize özel videolar oluşturarak satışlarınızı artırmak için video varlıklarından yararlanabilirsiniz. Eğer trafik oluşturmak ve potansiyel müşteriler haline ziyaretçiler dönüştürmek, ücretsiz e-kitap kontrol öğrenme ilgileniyorsanız, çekin ve Nasıl Video Kullanma Müşteriler dönüştürün .

Anahtar paket servisi: Videonun zorlayıcı doğası, ona ciddi ikna edici bir güç kazandırıyor. Pazarlama cephaneliğinize ekleyin ve bu fişleri dönüştürün.

Yeni kullanıcıları eğitmek

Video, potansiyel müşterilere ve yeni müşterilere, hayatlarına kattığı değeri pekiştirirken bir ürünü veya hizmeti nasıl kullanacaklarını anlamalarına yardımcı olacak mükemmel bir araçtır. Pazarlamacıların yüzde 97’si videonun kullanıcılarına ürün veya hizmetlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olduğunu ve kullanıcıların yüzde 95’inin bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için açıklayıcı bir video izlediğini söylüyor.

Bu tür açıklayıcı videolar, kullanıcılara bir ürünün veya hizmetin ve faydalarının, kuru öğretim dokümanları aracılığıyla ayrıştırma emeği olmadan hızlı bir şekilde anlamasına yardımcı olur. Müşteri deneyimini hareket halindeyken geliştirir ve aynı zamanda elde tutma oranını artırabilir – bir ürünü nasıl kullanacağını bilmeyen bir müşteri uzun süre müşteri olmayacaktır.

Kullanıcıların fotoğrafları kartpostallara dönüştürmelerini sağlayan bir uygulama olan Postly, açıklayıcı videosunda bunun harika bir işini yapıyor. Görüntüleyicilere uygulamanın nasıl çalıştığını anlatmanın yanı sıra, yalnızca 45 saniye içinde, kişiselleştirme, satın alınabilirlik ve kullanılabilirlik ile ilgili önemli marka mesajlarını pekiştiriyorlar.

Açıklayıcı bir videonuz yoksa, bir video şirketi ile ortaklık kurmayı düşünün. Videoyu ana sayfanızda görüntüleyebilirsiniz, böylece yeni ziyaretçiler şirketinizin neler yaptığını hızlıca öğrenebilir ve ayrıca videoyu satış sunumları, e-postalar ve daha pek çok şeyle paylaşabilir.

Takeaway: Kısa bir video, kullanıcıların ürün veya hizmetinizin saniyeler içinde nasıl çalıştığını anlamasına yardımcı olabilir. Müşterilerinizin dikkatini daha az etkili bir yaklaşımla kaybetme riski neden var?

Fielding servisi ve destek soruları
Kalite desteği ve müşteri hizmetleri, müşteri tutmada kritik öneme sahiptir, ancak bunların hepsinin bir müşteri hizmetleri ekibi tarafından yönetilmesi gerekmez. Birçok marka, kullanıcıların soruları yanıtlamalarına ve sorguları proaktif olarak desteklemelerine yardımcı olacak bir yöntem olarak video kullanıyor ve yüzde 47’si destek sorgularını azaltmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

Bu videolar, sık sorulan soruları açıklayabilir veya belirli görevleri nasıl tamamlayacağına ilişkin görsel talimatlar sağlayabilir. Bu, müşterinin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olur ve aynı zamanda sadece pahalı müşteri destek ekiplerine güvenmek yerine, hazır destek kaynaklarını sağlayarak markaların tasarruf etmesini sağlar.

Bir yazılım şirketi olan MuleSoft, müşteri taleplerine cevap vermek için videonun gücünü gösterir. Onlar , video içeriğine adanmış bir web sayfasına sahiptir. Burada, SSS’lere, ürün eğitimlerine ve daha fazlasına cevaplar verilir.

Destek deneyiminizi video ile geliştirmek istiyorsanız, bir avuç videonun başlamasını sağlayın. En sık sorulan sorularınızı ele alın ve zamana ve kaynaklara sahip olduğunuzda genişletin.

Anahtar paket servisi: Videoların destek sorgularını azaltmada etkili olduğu kanıtlanmıştır – müşterilerinizin sorularını yanıtlamak için bunları kullanın ve süreçteki müşteri destek maliyetlerinden tasarruf edin.

İşletmenizde video pazarlamacılığı nasıl kullanılır?

Bu trendler, 2018 için bir video pazarlama kampanyası planlarken bir yapı sunmaya yardımcı olsa da, her markanın planı, yıl için pazarlama ve iş hedeflerine bağlı olarak farklı görünecektir. Yaklaşımın özel olması gerekirken, sosyal medya videoları, web seminerleri, etkileşimli video ve sanal gerçeklik dahil olmak üzere 2018’de ortaya çıktığını gördüğümüz birçok trend var.

Sosyal medya

Sosyal medya, bir video pazarlama stratejisi planlarken kullanılacak en güçlü araçlardan biridir ve potansiyeli, Facebook ve Instagram gibi sosyal platformlar, canlı video ve autoplay gibi yeni video özellikleri ekledikçe büyümeye devam etmektedir. İçerik yayınlama biçimi nedeniyle sosyal videolara marka, ürün veya nasıl yapılır videolarından farklı şekilde yaklaşılır; Çoğu kişi sosyal uygulamaları kullanırken cep telefonlarında ve kısa içerikli içeriğe sahip olma olasılığı daha yüksektir .

Sosyal medya video kampanyanızı planlarken, katılımı artırmak için bu ipuçlarından birkaçını göz önünde bulundurun:

Altyazı kullanın: Çoğu Facebook videosu ses olmadan izlenir, dolayısıyla görüntüleyenlerin iletiyi almasını sağlamak için altyazı ekleyin.
Önden yüklemeli içerik : Bir sosyal medya videosundaki kritik anlar ilk birkaç saniyedir; Bir izleyicinin dikkatini çekmek için birkaç kısa anınız var. Bu nedenle, önemli mesajları erkenden yayınlayın ve bir videonun ilk bölümünün daha uzun görüntülemeler elde etmesini sağlayın.
Canlı videoyu deneyin : Facebook, Instagram ve YouTube gibi en büyük sosyal medya platformlarının çoğu, markalara her zaman canlı yayına girme fırsatı sunuyor ve bu özellikler pazarlama ekipleri için sonuçlar sunuyor. Facebook Live’ı kullanan pazarlamacıların yüzde 81’i, bunu etkili bir strateji olarak buldu. Bu özellikleri, etkinlikleri tanıtmak, özgün anları yakalamak ve markanızın kişiliğini daha gayri resmi ortamlarda paylaşmak için kullanabilirsiniz.
Açık olun deney : Bu uzunluk, konu, platformun, kopyalama ve daha fazlasını içeren sosyal videolar, geldiğinde değişkenlerin düzinelerce vardır. Markanız için hangi videoların iyi performans gösterdiğini bilmiyorsanız, tatlı noktanızı bulmak için yeni şeyler denemeye ve sonuçları ölçmeye açık olun.
Kaldıraç analizi : Mevcut birçok güçlü sosyal medya analizi aracı vardır. Sosyal planlamayı planlarken, gelecekteki kampanyaları bilgilendirmek için geçmişte başarılı olanlara bakmaya yardımcı olur.
Birçok önde gelen marka, videoyu bir sosyal stratejiye nasıl başarılı bir şekilde entegre edeceğini gösteriyor. Benefit Kozmetik, takipçilerinin Snapchat hakkında makyaj eğitimi soruları göndermelerini istedikleri harika bir platformlar arası tanıtım videosu yaptı ve ardından Benefit danışmanları Facebook Live’da onlara cevap verdi. Segment, 33K görüntü elde etti ve marka ile müşteriler arasında, pahalı ve uzun bir video prodüksiyon programı olmaksızın doğrudan etkileşim yarattı.

Oreo , Instagram’da takipçilere kısa, eğlenceli ve tatmin edici marka videoları sunma konusunda harika bir iş çıkarmaktadır. Genellikle on saniye veya daha az olan videoları, sadakat oluşturmak ve sınırlı sayıda ürünü tanıtmak için markanın eğlenceli kişiliğini sergiliyor.

Bu sene sosyal medyada video içeriğinin nasıl kullanılacağını belirlerken, görüntüleyenlere gerçekten görmek istedikleri ilgi çekici içerik sunarken, marka hikayenizi anlatabilecekleri beyin fırtınası yöntemleri. İnsanlar Facebook’ta gezinirken, satılmak istemiyorlar, eğlenmek istiyorlar. Yaşamlarına değer katın ve daha sonra düşünceli bir sosyal video stratejisiyle daha fazla etkileşim kazanın.

Web Seminerleri

Web seminerleri, uzun biçimli video içeriği oluşturmanın ve bunlardan yararlanmanın harika bir yoludur. Bir potansiyel müşteriye veya müşteriye değer sağlamanın yanı sıra, web seminerleri bir lider oluşturma aracı olarak hizmet verebilir; Birçok pazarlamacı web seminerlerini ücretsiz olarak kullanabilir ve katılımcıların bilgi alışverişinde bulunmalarını ister. Bu liderler hem bir pazarlama ekibi için çok nitelikli hem de çok değerli.

Kaliteli web seminerleri bir izleyiciye gerçek bir değer katıyor ve ev sahibini bir düşünce lideri olarak konumlandırıyor. Genellikle ürün için bir fiş içerirler, ancak satış odaklı değildirler. Bu görüntüleyenleri kapatabilir. En iyi web seminerleri şunları içerir:

 1. Kitle etkileşimi
 2. İlgi çekici görseller
 3. Sosyal katılım için özel bir hashtag
 4. Soru-Cevap oturumları
 5. Webinarları pazarlama stratejilerinin temel parçası olarak kullanan bir şirket, Kissmetrics’dir . Bu veri ve metrik lideri, hedef pazarlarının araçlarını kullanmasına, müşterileri anlamasına ve dönüşümleri iyileştirmek için verileri kullanmasına yardımcı olacak yüzlerce web seminerine sahiptir. Web seminerleri, izleyicilere değer katarken, markalarını tanıtmak için tanınmış düşünce liderlerinin yanı sıra iç temsilcilere de sahiptir.

Web seminerleri ile ilgili en iyi parçalardan biri, içeriğin yeniden kullanılabilmesidir; İçeriği ve webinar destesini mükemmelleştirebilir ve çarkı yeniden oluşturmadan yeni katılımcıları çekmek için web seminerini haftalık olarak destekleyebilirsiniz. Video stratejinize web seminerleri ekleyip eklememeyi düşündüğünüze göre, hedef kitlenizin karşılaştığı sorunlara hitap edecek konuları düşünün, kendinizi alanınızda bir düşünce lideri ve go-kaynak olarak konumlandırın.

Etkileşimli video

Etkileşimli videolar, görüntüleyenlerin videoyla etkileşim kurdukları, son derece kişiselleştirilmiş ve ilgi uyandıran bir macera oyunu deneyimiyle videonun etkileşimde bulunabileceği yeni bir medyadır. Halen yeni bir video içeriği biçimi olduğu için, pek çok marka olasılıklarını keşfetmemiştir – ancak sonuçları olanlar görmektedir. Pazarlamacıların yüzde 20’si etkileşimli video kullandı ve bunların yüzde 78’i etkili bir strateji olduğunu belirtti.

Deloitte , bir işe alım kampanyası sırasında harika bir etkileşimli video örneği yayınladı. İzleyiciler bir Deloitte çalışanının hayatında bir gün yaşadılar ve problemleri çözmek ve çekirdek Deloitte marka değerleriyle ilgili engelleri aşmak için etkileşimli video boyunca meydan okudular. Deneyim, eski bir işe alım kampanyasının ne olabileceğine eğlenceli ve çekici bir unsur ekledi.

Başka bir marka, Mended Little Hearts , bağış çekmek için etkileşimli video kullandı. Organizasyon, doğuştan kalp hastalığı olan çocuklu ailelere destek ve hizmet sunmaktadır. Kampanyaları, Fuller Life’ı Verme, görüntüleyenleri etkileşimli bir video izledikçe bağış yapmalarını teşvik etti. Vaat edilen miktarlar arttıkça, video daha renkli ve hayat dolu, çekirdek marka mesajlarını eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde iletiyordu.

Etkileşimli videonun 2018’de sizin için nasıl bir varlık olabileceğini düşündüğünüzden, bu iki markadan bir ders alın. Videoyu bir iş gereksinimini karşılamaya yardımcı olan bir kampanyaya bağlayın ve videoda marka vaadinizin ve değerinizin ifade edildiğinden emin olun. Etkileşimli videolar eğlenceli ve ilgi çekici olabilir, ancak her zaman daha üst düzey iş hedefleriyle ilişkilendirilmelidir.

Sanal gerçeklik
Sanal gerçeklik, genellikle VR olarak adlandırılır, video pazarlamasında en yeni ortaya çıkan trenddir. VR, marka mesajını iletmek için hiper-çekici ve çok eğlenceli bir yol olarak kullanılabilir. Pazarlamacıların yalnızca yüzde 14’ü VR videoları kullansa da, bu pazarlamacıların yüzde 67’si bunu etkili bir strateji olarak buldu. Bu sayının 2018’de büyümeye devam edeceğini tahmin ediyoruz.

VR’nin gücü, izleyicileri yeni yerlere götürebilme kabiliyetine sahiptir – gerçek veya kurgusal olmaları. Örneğin, kâr amacı gütmeyen bir ayakkabı şirketi olan Tom’s, VR kullanarak hayranlarını Peru’ya götürdü. Video, izleyicilere, çocukların Tom’un ayakkabılarını aldıkları Peru’daki bir köyün 360 derecelik gerçek bir görüntüsünü verdi. Her ikisi de ayakkabı bağışı ihtiyacını gösterdi ve Tom’un yaptığı şeyin değerini kanıtladı, marka yakınlığı ve sadakati yarattı.

Lipton Tea ayrıca hayranları yeni bir yere taşıyordu, ancak farklı bir şekilde. Japon Matcha çaylarını tanıtmak için VR kullandılar ve izleyicileri, daha önce hiç görülmemiş bir bakış açısı için bir bardak çayın içine aldılar.

VR yalnızca bir VR kulaklığı ile deneyimlendiği için, bu video yöntemini katılımcılarla bir konferansta veya mağaza içi aktivasyonda olduğu gibi ihtiyaç duydukları donanımı sağlayabileceğiniz bir etkinlikle eşleştirmeyi düşünebilirsiniz. Alternatif olarak, VR’yi doğrudan posta kampanyasıyla eşleştirebilir ve birden fazla kampanya dokunma noktası oluşturmak için uygun fiyatlı bir yol olan markalı karton VR kulaklıklarını postalayabilirsiniz.

Video pazarlama ortamı sürekli gelişiyor, ancak bir şey aynı kalıyor: eğer iyi kullanılıyorsa, video satışları arttıran, kalıcılığı artıran, marka bilinirliği oluşturan ve müşteri deneyimini geliştiren bir pazarlama stratejisinin kritik bir bileşeni olabilir. Video pazarlama ile yeni denemeler yapmaya yeni başlamış veya yıllardır kullanıyor olsanız da, 2018’de video stratejinizden en iyi şekilde yararlanmak için bu ipuçlarını göz önünde bulundurun.