sosyal medya yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi
Mart 28, 2016
web tasarım hizmeti veren firmalar
Web Tasarım Hizmeti Veren Firmalar
Nisan 5, 2016

Reklam Ajansı

reklam

Reklam ajansı

reklam ajansı

Reklam ajansı, geniş kapsamlı bir kelime olup, durdurulması imkansız bir şekilde büyüyen dijital dünya ile birlikte hızla gelişen ve daha fazla alt kola ayrılan bir tanım haline geldi. Daha net olması açısından bir ‘reklam ajansı‘ndan beklenenler artık çok daha fazla. Durum böyle olunca hem müşteriler hem de reklam ajansı sahipleri kavramlar konusunda büyük sorunlar yaşayabiliyorlar. Bir çok kavramın iç içe girdiği ve karıştığı reklam dünyasında, reklam ajansı tanımının aslında ne olduğuna değineceğiz.

reklam ajansı

Reklam Nedir?

reklam nedir

Reklam kelimesinin tanımını tam olarak açıklamadan önce şu konuyu dikkate almakta fayda var. Reklam tamamen ticari bir iştir ve kendi içinde tamamen bir çıkar barındırır. Reklam kelimesinin içinde barındırdığı bu iki ana madde kesinlikle değişmez. Bu durum sosyal sorumluluk projelerinden, gönüllü olarak yapılan diğer bir çok uygulama için de geçerlidir. Hayır işi diye bahsedilen bir uygulama dahi kendi içinde çıkar barındırır. Belirli bir çıkar veya da amaç barındırmayan hiç bir şey reklam olarak tanımlanamaz.

reklam nedir

Reklam; insanları veya da belirli bir topluğu, zümreyi vb. (hedef kitle) gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, bu davranışı gönüllü olarak yapmalarını sağlamak, belirli bir düşünceye yöneltmek, belirtilen düşünceyi benimsemelerini sağlamak, dikkatlerini bir ürüne, hizmete, fikre, eyleme, markaya, ihtiyaca, kuruluşa v.b. çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş ve tutumlarını değiştirmelerini veya belirli bir görüşü ya da tutumu benimsemelerini sağlamak amacıyla oluşturulan; iletişim araçlarının tamamını veya da bir kısmını kullanarak yer ya da süre satın almak yoluyla sergilenen ya da başka biçimlerde çoğaltılıp dağıtılan ve bir ücret karşılığı oluşturulduğu belli olan (diğer bir deyimle parasal destek sağlayan kişi ya da kuruluşların kimliği açık olan) veya da zor anlaşılan bir ‘Tanıtım & Duyuru’dur diyebiliriz.

reklam

Reklam ajansı

reklam ajansı

‘Reklam ajansı’ kelimesinin tam karşılığı da aslında yukarıda belirttiğimiz tüm bu hizmetlerin tamamını veya da bir kısmını yerine getirebilen veya da uygulayabilen şirketlere verilen genel ad. Yani aslına bakarsanız Reklam ajansı kelimesi yerine, reklam ajansı kelimesi altında hangi uygulamaları yerine getirebilen şirketlere bakmak lazım. Bu yüzden genel anlamda Tam hizmet reklam ajansı diye bir terim var reklam dünyasında. Yani aklınıza gelebilecek her türlü ve her ölçekli reklam hizmetini verebilen ajanslar.

reklam ajansı

Derin Fikir Reklam Ajansı tam açıldığı ilk günden itibaren tam hizmet reklam ajansı hizmeti vermekte. Sadece Türkiye’de uygulanan reklam ajansı hizmetleri dışında, Dünya’nın çeşitli yerlerinde yapılan ancak daha önce Türkiye’de hiç bir reklam ajansının vermediği hizmetler de buna dahil. Üstelik sadece İstanbul sınırları içerisinde değil, Türkiye genelinde reklam hizmeti işini verebilen, zaman zaman Türkiye dışından gelen talepleri karşılayabilen bir alt yapıya sahip. Yani Derin fikir Reklam ajansı için söylenebilecek şeyleri, aklınızdan geçen tüm reklam hizmeti talepleriniz ile eş değer kılabilirsiniz. Derin Fikir Reklam ajansı iletişim işin 0216 504 11 09 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 

Reklam ajansı, İstanbul Reklam ajansı, Ataşehir reklam ajansı,reklam, reklam nedir.