web tasarım
İnternet Sitesi Yaptırmak
Şubat 25, 2016
ataşehir reklam ajansı
Reklam Ataşehir
Şubat 28, 2016

Seo Çalışması

ataşehir Seo

Dijital platformlar üzerinde, hangi sektörde olursanız olun, yaptığınız iş veya da internet siteniz ne kadar profesyonel olursa olsun, düzgün bir seo çalışması yapmadıysanız sürekli olarak  rakiplerinizin arkasında kalmanız oldukça normal.

seo çalışması

Seo Çalışması

seo çalışmaları

Seo çalışmasını, tam anlamıyla arama motorları algoritmasına göre, bir internet sitesini belirli anahtar kelimeler için, arama motorunun üst sıralarında çıkmasını sağlayan çalışmalar olarak nitelendirebiliriz. Peki seo çalışmaları neye göre yapılıyor veya nasıl yapılır?

ataşehir Seo

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor ki, seo çalışmalarının ana temelini kitaplardan ve internetteki bilgilerden öğrenebilirsiniz ama detaylı ve gerçek seo çalışmaları için işin içinde olmanız ve belirli bir tecrübe kazanmış olmanız gerekir.

Seo ataşehir

‘Google’dan örnek verecek olursa, hemen hemen her hafta sürekli olarak değişen ve gelişen bir arama algoritmasına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak belirli ana temalar vardır ki bunlar değişmez. Ancak çok yoğun bir sektörden bahsediyorsak ve kısa bir zaman sürecimiz varsa, işte işler burada biraz karışıyor.

Seo çalışmaları Ataşehir

Orjinal adı ‘search engine optimazition’ olan Seo‘nun Türkçe karşılığı, arama motoru optimizasyonudur. İşte bu optimizasyonu başarılı bir şekilde yapabilmek için belirli temalar dışında bir çok alt algoritma etkilerini de iyice bilmek gerekli.

Ataşehir seo çalışmaları

Burada bahsedilen alt algoritmalar, yüzlerce algı olasılığı üzerinden oluşuyor.Esas ana temeller dışında bu küçük algılarıda tamamen çözümlemeyi başarabildiyseniz, başarılı bir seo çalışmasını yapabilirsiniz demektir.

ataşehir

Küçük bir örnekle durumu biraz açalım. Ulusal çapta seo çalışması yapmadan önce, olayı daha küçük guruplara bölerek tüme doğru ilerlemek her zaman daha avantajlıdır. Yani Türkiye genelinde bir anahtar kelime için seo çalışması yapacaksanız, önce şehirlere ve ilçelere, hatta semtlere göre ilerlemeli daha sonra bütünlüğe ulaşmalısınız. Yani burada durum şu şekilde oluyor; Önce Ataşehir, sonra İstanbul, daha sonra Marmara bölgesi, en son Türkiye olmalı. Bir başka önemli nokta ise, siteniz hangi dilde olursa olsun, seo çalışmalarınızda ingilizce çeviriler varsa, google tarafından daha erken ve hızlı algılanırsınız. Yani google sizi çok daha fazla ciddiye alır.