SEO Nedir?

 

SEO yani Search Engine Optimization Türkçe anlamı ile arama motoru optimizasyonu internet dünyasının en önemli ve en fazla getirisi olan dijital hizmetidir. Hatta SEO için bahsedebileceğimiz bir diğer ana nokta ise, dijital pazarlama ile sekronize bir şekilde hareket etmesidir. İnternet dünyasında dijital pazarlama yapmak istiyorsanız, başarı oranınız SEO, yani arama motororu optimizasyonunu ne kadar iyi yaptığınızla alakalıdır. İzlediğiniz pazarlama stratejileri ne kadar başarılı olursa olsun, internet ve dijital dünyada aynı statejiyi uygulamanız ve aynı başaralı sonucu almanız için ciddi bir arama motoru optimizasyonuna ihtiyaç duyarsanız. Bu durumu bir örnekle açıklayacak olursak;

Ticari ve satış ağırlıklı bir siteye sahip olduğunuzu düşünün,

Web sitenizin dünyanın en kullanışlı web sitesi olsun,

Web sitenizde sattığınız ürünler en çok aranan ürünler olsun,


Aynı şekilde bu ürünlerin en uygun fiyatlarının sizin sitenizde olduğunu düşünün,

Sitenizde bulunan ürün görsellerinin olabilecek en yüksek düzeyde olsun,

Hatta geri kalan her şeyin en iyisinin de sizin sitenizde olduğunu düşünün.

Tüm bu olumlu artılara rağmen eğer SEO yani arama motoru optimizasyonu konusunda yatırım yapmamışsanız, sitenizden kimsenin haberi olamayacak, ziyaretçi sayınız çok düşük olacak ve bu sirkülasyonun devamı olarak da satış yapamayacaksınız. Çünkü insanların sizin sitenizden haberi yok? Peki, arama motoru otimizasyonunu ile pazarlama stratejinizi birleştirdiğinizi düşünelim, varsaydığımız özelliklere sahip bir sitenin sahibi iseniz, her gün çok büyük kitleler sitenize girecek, yüksek oranlarda satış yapacak ve istediğiniz ticari başarıyı elde etmiş olacaksınız.

Sanırım yukarıdaki örnek, SEO konusunun ne kadar önemli olduğunu anlamamıza yardımcı olmuştur. Normal hayattaki başarılı pazarlama stratejilerinin, internet dünyasında sekteye uğramasının ana nedeni tam olarak da budur. Ticari amaçla yapılmış olan her web sitesinin başarıya ulaşması için kesinlikle ama kesinlikle başarılı bir SEO’ya ihtiyacı vardır.


SEO nasıl yapılır?

SEO nasıl yaplır? İşte, bu sorunun yanıtı tam olarak google algoritması veya da Yandex, Search, ve Bing gibi arama motorlarının algoritmasını iyi analiz etmenizle alakalı. Tabii ki normal bir kişiden bu algoritmayı analiz etmesi veya da geçerli kriterleri çıkarması beklenemez. Çünkü bu süreç, deneyim ve sektörle ilgili aralıksız olarak yoğun bir çalışma gerektiriyor. Biz, SEO nasıl yapılır sorusuna cevap aramak yerine, başarıya ulaşan SEO çalışmalarını hayata geçirerek çözüm ortaklarımızın dijital pazarlama konusunda ön planda yer almalarını sağlarız. Sizlerde vakit kaybetmeden arama motorlarında istediğiniz kelimelerde en ön sıralarda yer almak için 0216 504 11 09 nuamralı telefondan veya info@derinfikir.com mail adresinden Derin Fikir Digital Group’a ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsinz.