Neden Sosyal Medya Hesaplarımızı E-Ticaret Sitemize Entegre Etmeliyiz

Sosyal medya yönetim
Sosyal Medya Ajansları
Şubat 23, 2017
Sosyal Medya Ajansı
Mart 9, 2017

Neden Sosyal Medya Hesaplarımızı E-Ticaret Sitemize Entegre Etmeliyiz

sosyal medya e-ticaret

Dijital dünyanın ticari hayatımıza sunduğu kolaylıklar için sadece bir web sitesi veya da sosyal medya hesapları tek başlarına artık yeterli olmuyorlar. Hem bir internet sitenizin hem de web sitenizle entegre edilmiş sosyal medya hesaplarınızın bir biri ile uyumlu olarak çalışması şart. Peki neden bu kadar önemli bu olay? Veya bir başka değişle web sitenizle sosyal medya hesaplarınızın entegre olması bize ne gibi avantajlar sağlıyor?


SEO avantajıMevcut durumda arama motorları web sitenize ziyaretçi çekebilmeniz için çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Ancak bu kolaylıklarında belirli bir algoritması var. Bu algoritmalar her ne kadar sektöre yabancı kişiler için karmaşık gibi gelse de aslında kullanıcıların doğru web sitesine ulaşmasını daha doğrusu kullanıcıların aradıklarını daha hızlı bulabilmesini sağlamak için varlar. Bu algoritmaların özellikle e-ticaret siteleri için sonuçları analiz edip çıkarırken en çok dikkat ettiği özelliklerden biri de sosyal medya hesapları ve web sitesinin bu sosyal medya hesapları ile ne kadar uyumlu hareket ettiği.


UlaşılabilirlikE-ticaret sitesi oluşturmak ve arama motorları tarafından belirli konularda ön plana çıkmak tek başına tabii ki de yüksek satış ciroları getirmiyor. Hedef kitlenizin size sadece arama motorlarından ulaşmasını beklemek en sık yapılan hatalardan sadece bir tanesi. Sosyal medya hesaplarınızla kullanıcılarınızın sosyal medyada da karşısına çıkmanız gerekiyor. Çünkü insanlar internette geçirdikleri zamanın çok büyük bir bölümünü sosyal medyada geçiriyorlar.


Reklam sirkülasyonuDijital dünyada harika bir reklam sirkülasyonu yakalamak için olmazsa olmazlar arasında sosyal medyayı aktif kullanma faktörü yatıyor. Eğer alışveriş sitenizin insanlar tarafından hızlıca fark edilmesini ve yayılmasını istiyorsanız, sosyal medya hesaplarınızla onların karşısına çıkmanız gerekiyor. Bu sayede hem web sitenize trafik sağlayacak hem de daha farklı kanallardan da hedef kitlenize ulaşabileceksiniz.


Satış Stratejinizi genişletirTabii ki sosyal medya hesaplarınızı web sitenize entegre ettikten sonra, belirli bir satış stratejisi oluşturmalı ve bu stratejiyi de sosyal medya kanallarına göre uyarlamalısınız. Çünkü her sosyal medya hesabının kullanıcı özellikleri çok farklı. Bu anlamda zamanla bir çok şey öğrenmeye ve çok daha etkili bir alışveriş sitesi yaratmaya başlayacaksınız. Bu gelişimin sonucunu çok rahat bir şekilde alışveriş sitenize olumlu etkileri olduğunuz tespit edeceksiniz.