Ataşehir promosyon ürünü
Ataşehir Promosyon Ürünleri
Mayıs 5, 2016
Derin Fikir reklam ajansı
Ataşehir Reklam Hizmetleri
Mayıs 18, 2016

Sosyal Medya Yönetimi

Son yıllarda giderek daha fazla hayatımıza giren ve daha fazla büyüyen dijital dünyaya paralel olarak, sosyal medya yönetimi önem bakımından daha fazla değer kazandı. Çünkü dijital dünyanın en hareketli ve aktif bölümünü sosyal medya platformları oluşturuyor.

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi terimi son yıllarda hayatımıza giren bir terim olmakla beraber aslında çok aşina olduğumuz bir tanımlama. Sosyal medya platformlarının gün geçerek daha fazla büyümesi sonucunda otomatik olarak bu platformlar kullanıcılar veya da hedef kitle ile tam anlamı ile bir buluşma noktası oldu. Bir çok işletmenin ise gelirlerinin büyük bir kısmını sosyal medya platformları üzerinden kazandığını hatta çok büyük markaların, marka prestijlerini yine sosyal medya hesapları üzerinden güçlendirdiğini ve yönettiğini söyleyebiliriz.

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi nasıl olmalı?

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi işlevine başlamadan önce bilmemiz gereken önemli konu, sosyal medya platformlarında kullanıcılar sizin hangi yüzünüzü görürse o yüzünüzü hatırlayacaktır. O yüzden bu durumu avantaja çevirecek bir yol haritası izlenmesi çok önemli. Ayrıca sosyal medya yönetimi markanızın ve firmanızın prestijini yükseltecek, hatırlanabilirliğini arttıracak ve de diğer iletişim araçlarından farklı olarak, sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekebilecek bir yol haritasına sahip olmalı.

sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi ile söyleyebileceğimiz çok fazla şey var tabii ki ama ana hatları ile son olarak dikkat etmemiz gerek bir diğer önemli nokta da; yönetimin diğer tüm dijital platformlarla diğer iletişim kanalları ile uyumlu bir şekilde ilerlemesi. Bu sayede kullanıcılar sizi daha fazla ciddiye alacak ve kurumsal bir yönetimin izlenimini hissedeceklerdir. Asıl amacımız da hedef kitlemize uygun daha fazla kullanıcıya ulaşmak olduğu için, bu 3 ana nokta bizim olmazsa olmazımız, diğer detaylar ise (kampanyalar, görseller v.s.) yönetiminiz veya da firmanız ile ilgili yol haritasına bağlı. Küçük bonus bilgisi olarak da, Google algoritmasının iyi analiz edilmesinin ve paylaşımların bu doğrultuda sekronize bir şekilde çalışmasının önemini unutmamak gerekiyor. Bu şekilde ulaşılan hedef kitle sayısı (kullanıcı) çok daha fazla artacaktır. Bu da asıl amacımız zaten.

 

Sosyal medya yönetimi için Derin Fikir Reklam Ajansı‘na 0216 504 11 09 numaralı telefon numarasından ulaşabilir ve konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.