Derin Fikir Digital Group, Dergi tasarımında tasarımcıların ellerindeki tasarım malzemelerini ve sayfayı kullanmada daha özgür davrandıkları, yaptıkları tasarımlardan anlaşılmaktadır. Gazete tasarımında uyulması gereken katı kurallar gibi katı kurallar yoktur ve dergi tasarımcısı, broşür, katalog tasarımındaki gibi tüm grafik kuralarının özelliklerinden yararlanarak özgür bir tasarım biçimi sergiler. Dergi tasarımında sayfa zemin alanı ve rengi oluşturulacak leke unsurlarında biridir ve leke değeri dengesinde önemli bir yer tutar. Deri Fikiristler, Gazete tasarımında sayfa, eldeki tasarım malzemeleriyle olabildiğince ekonomik kullanılmasına rağmen, dergi tasarımında sayfanın üzerinde kullanılan malzemelerle sergilediği görsel güzellik ön plandadır.

Ataşehir ve İstanbul'da bir çok dergi, Gazete ve Süreli Yayıncılık tasarımı yapmış editörlerimiz ve Grafik Tasarımcalarımız Tecrübeleri ile iar.

Dergi tasarımında da haberin anatomik yapısından yararlanılır ve leke değerlerinin oluşturacağı düzene uyulur.

Dergi tasarımcısının grafik sanatçısı kadar grafik bilgisine ve yaratıcılığına sahip olmasi gerekir.

Dergi tasarımında haberlerin sunumunda olabildiğince sadelik ön plandadır. Dergi tasarımcıları da aynen gazete tasarımcıları gibi dergi sayfası boyutunda milimetrik zeminli, ve üzerinde tasarlanan ölçü ve sayıda sütunların olduğu plan kağıtlarını kullanır ve gazete tasarımındaki aşamalara göre tasarımı yaparlar. Aynı görsel simgeleri kullanır ve tasarım simgelerinin ilettiği mesajlar aynı anlamı taşırlar.

Dergi sayfa planları yan yana bitişik sol ve sağ sayfa olmak üzeri iki sayfadan oluşur ve sayfa tasırımı, formayı oluşturan bu sayfa düzeninde sol sayfa-sağ sayfa ilişkisi ve bütünlüğünde yapılır. Dergi forma düzeninde yan yana iki sayfada; çift numaralar sol, tek numaralar ise sağ sayfadadır. Tasarımcı, yazı işleri ve dergi teknik yönetmenince oluşturulan bu plana/prototipe, forma bütünlüğü ve baskı öncesi çalışmaların aksamaması ve sonuçta, derginin zamanında okura ulaştırılması için bu düzene mutlak uyar.

Yazı sanatının reklamla bulşuşup görsel medya ile işbirliğine girdiği bu sektörde, Derin Fikir makale ekibi sizler için düşünüp, sizler için yazmaya can atıyor. Siz isteyin, yeter.

Hedef kitleleri, farklı konseptleri, istenilen içerikleri farklılaşmakla birlikte kurumsal dergiler, doyurucu, bilgilendirici, bütünleyici, estetik ve paylaşımcı bir platform yaratır, okurla kurum ve ya müşteri arasında iletişim köprüsü kurar. Okurda o kuruma ya da markaya yönelik bağımlılık duygusunu güçlendirir. Derin Fikir Digital’in uzmanlaştığı alanlardan biri de kurumsal yayıncılıktır. Bu anlamda hizmet verdiği kurumların tedarikçisi değil, çözüm ortağı olur. İşbirliğinin temelinde müşteriye özel hizmet anlayışı yatar.

Peki Dijital Dergi Yayıncılığı

Derin Fikir Dijital Grup, Dergi yayıncılığı dediğimizde, aklımıza öncelikle son zamanların en moda tartışma konularından olan “print mi, dijital mi?” soruları geliyor demek mümkün. Biz dergi yayıncılığının hiçbir zaman biteceğini düşünmüyoruz. Aksine bunun bitmeyeceğine, bir şekilde dönüşeceğine inanıyoruz. Belki tanıdığımız basılı mecralarda devam etmeyecek ama farklı noktalardan, platformlardan devam edecek diye düşünüyoruz.

 

 

Yazı sanatının reklamla bulşuşup görsel medya ile işbirliğine girdiği bu sektörde, Derin Fikir makale ekibi sizler için düşünüp, sizler için yazmaya can atıyor. Siz isteyin, yeter.